ГІС-Асоціація України

геоінформаційні системи

ГИС-Асоциация
 – ГІС-Асоціація України була створена у 1996 році спільнотою фахівців що працюють у галузях інформаційних технологий, картографії, геодезії та будівництва здатних працювати ефективно та якісно
 – Зараз це керівники низки провідних підприємств та галузевих установ України
КАРТОГРАФІЯ ЦИФРОВІ КАРТИ ТЕХНОЛОГІЇ ПОСИЛАННЯ КОНТАКТИ
архів новин »»

Проекти
Геодезична зйомка
GPS-зйомка
Географічний_Аналітичний_Комплекс
Міжнародні публікації »»Член Ради ГІС-Асоціації України

Геоінженерна інформатика

Безумовно, у своїх концептуальних засадах геоінформатика намагається бути єдиною, але поряд з процесами інтеграції у ній відбуваються і певна диференціація. Як один з найбільш яскравих прикладів таких процесів, що відбуваються на наших очах, - виділення і становлення окремого важливого розділу сучасної геоінформатики – геоінженерної інформатики, або геоніки.

Мова йде насамперед про злиття таких класів автоматизованих систем, як САПР і ГІС. У свій час можна було чітко окреслити такі, наприклад, риси САПР, що відрізняли іх від ГІС, як відсутність зв’язку з базами даних, підтримки топологіх, незначні обсяги даних тощо. Сучасні системи, які побудовані на платформах масових САПР, не мають цих вад, і тому їх вже навіть у теорії важко відокремити від геоінформаційних. Вони і назву мають відповідну – геопроектні системи.

Безумовно, зберігаються всі переваги систем автоматизованого поектування – точне, прецезійне креслення і потужне редагування, але й забезпечено усі переваги сучасних систем класу ГІС. Сфера застосування таких систем все розширюється. Їх переваги найбільш повно виявляються у таких класах систем, як муніципальні ГІС, ГІС інженерних служб, містобудівний кадастр тощо. Можна вести мову про «кругообіг» геоінформації, коли вона «безшовно», тобто без будь-якої штучної конвертації передається між ГІС і проектними організаціями, які виступають як одні з головних користувачів геоінформаціїї і одночасно її постачальників. Зважаючи на те, що у сучасних ГІС проектна інформація з точки зору прийняття управлінських рішень має рівний статус з топографічною, цей підхід є дуже перспективним.

Рада ГІС-Асоціації України запрошує всіх зацікавлених осіб і організації прийняти активну участь у роботі розділу з геоінженерної інформатики на нашому сайті і секції на ГІС-форумі. Серед цікавих тем, що їх можемо обговорбвати: порівняльй аналіз базових платформ, досвід використання геопроектних систем, відчизняні геоінженерні системи, організація кругообігу геоінформації в проектних організаціях, між вишукувачаси, планувальниками, проектувальниками мереж; організація взаємодії проектних організацій і топографо-геодезичних служб – тримачів великомасштабних топопланів у містах тощо.


Тематичні розділи:
  • Будівництово, вишукування
  • Освіта
  • Картографія
  • Дистанційне зондування
  • Цифрова картографія


  • Семінари та тренінги

    Мастер-клас з вивчення можливостей Autodesk Civil 3D 2006
    © 1996-2006 info@gisa.org.ua GISA-UA  (044) 255-55-55