ГІС-Асоціація України

геоінформаційні системи

ГИС-Асоциация
 – ГІС-Асоціація України була створена у 1996 році спільнотою фахівців що працюють у галузях інформаційних технологий, картографії, геодезії та будівництва здатних працювати ефективно та якісно
 – Зараз це керівники низки провідних підприємств та галузевих установ України
КАРТОГРАФІЯ ЦИФРОВІ КАРТИ ТЕХНОЛОГІЇ ПОСИЛАННЯ КОНТАКТИ
15.01.2006
8.02.2006
3.02.2006
архів новин »»

Проекти
Геодезична зйомка
GPS-зйомка
Географічний_Аналітичний_Комплекс
Міжнародні публікації »»
Продукты компанії ESRI

Безперечний лідер на світовому ринку ГІС і на ринку України компанія ESRI, Inc (Environmental Systems Research Institute, рік створення - 1969) ESRI має в своєму розпорядженні дистриб'юторську мережу в більш ніж 90 країнах, а також має близько 1,300 ділових партнерів. Мета ESRI полягає в тому, щоб забезпечити користувачів різноманітними інструментальними засобами, необхідні їм для швидкого і ефективного управління і використання географічної інформації. На українському ринку ESRI представляє компанія ЕСОММ, яка також постачає космічні знімки високої і середньої розподільної здатності від Eurimage S.p.A. і IKONOS від Space Imaging Eurasia, а також геодезичне устаткування і GPS. Компанія бере участь у низці міжнародних проектів і веде активну методичну та видавничу діяльність.

ArcGIS – сімейство програмних продуктів для створення і підтримки ГІС різного рівня і призначення, яке побудоване на основі стандартів комп'ютерної галузі, включаючи об'єктну архітектуру COM .NET, Java, XML, SOAP, що забезпечує підтримку загальноприйнятих стандартів, гнучкість пропонованих рішень, широкі можливості взаємодії. ARCGIS грунтується на: - БАЗІ ГЕОДАННИХ, що має свою структуру і правила зберігання різних видів даних - векторних і растрових, даних геодезичних вимірювань, і багато інших. - ЗАСОБАХ ОБРОБКИ І АНАЛІЗУ ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ (більше 450 інструментів для конвертації, управління даними, геокодірованія, динамічною сегметациі, картографії, роботи з растрами; від оверлейних операцій, побудови буферних зон, інструментів для виявлення просторових закономірностей і управління даними до розширених можливостей обробки растрів, методів інтерполяції і оцінки якості даних, зональної фільтрації, аналізу багаточинника, растрової алгебри, побудови і перевірки топології, побудови графічних схем. - ІНСТРУМЕНТАХ ПУБЛІКАЦІЇ І ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ в різних видах зі всіма необхідними елементами зарамочного оформлення, використанням прозорості, власних або вже готових стандартних умовних знаків, штрихувань, градуйованих символів, картограм і діаграм. Автоматична генерація схем мережевих об'єктів, представлення даних, що змінюються в часі, а також можливість 3D візуалізації.

Настільні продукти сімейства ArcGIS (ArcView, ArcEditor, ArcInfo) об'єднує загальна архітектура і інтерфейс; базові додатки ArcMap (рішення картографічних завдань), ArcCatalog (доступ і управління просторовими даними в локальній мережі або через інтернет) і ArcToolbox (геообработка просторових даних), але розрізняються по функціональності, кількості інструментів геообработки і просторового аналізу.

При необхідності широкого расповсюдження геоданних на допомогу приходять Серверні ГІС(засновані на клієнт-серверній архитетурі) У ESRI ці завдання вирішує ArcGIS Server, який надає інструментарій для створення WEB-додатків, WEB -служб і інших корпоративних застосувань, що працюють під управлінням стандартних .NET і J2EE веб-серверов, забезпечує централізоване управління географічними ресурсами: картами, службами геокодірованія і програмними об'єктами, задіяними в додатках. Публікацію просторових даних в Інтранет/Інтернет здійснює ArcIMS, а зберігання просторових даних в СУБД (Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2 і Informix) - ArcSDE. Для развитку створених ГІС ESRI має багаті інструментальні можливості (ArcGIS Engine), які включають: набір бібліотек вбудовуваних компонентів і інструментів для створення призначених для користувача ГІС-додатків.

Мобільні ГІС реалізує ArcPad, використовуючи який можливо проводити оперативний збір, автономне редагування просторових даних в польових умовах з використанням приймачів GPS, цифрових фотокамер і інших пристроїв.

Додаткові модулі ArcGIS Побудовані за однією технологією з настільними продуктами сімейства ArcGIS, додають більше 200 інструментів геообработки і просторового аналізу. ArcGIS Spatial Analyst містить набір функцій для просторового моделювання і аналізу: інтерполяція різними методами, створення растрових даних, просторова фільтрація і растрова алгебра, гідрологічний аналіз, побудова профілів, зон видимості і розрахунку об'ємів. Дозволяє вирішувати безліч аналітичних завдань, наприклад, виявлення просторових взаємозв'язків(топологій), побудова вартісних поверхонь, багатофакторний аналіз і визначення відповідних місцеположень.

ArcGIS 3D Analyst надає користувачам функції моделювання і аналізу поверхонь, а також додатки для створення і тривимірного відображення моделей місцевості як локального (додаток ArcScene), так і глобального (додаток ArcGlobe) масштабу. Інформація про рельєф і двовимірні просторові дані, складові основу тривимірної моделі місцевості, можуть бути доповнені реалістичними моделями об'єктів, написами і анімацією. ArcGIS Geostatistical Analyst містить набір інструментів для геостатістічеського аналізу просторових даних і побудови статистично достовірних поверхонь, виявлення глобальних і локальних трендів, аномалій і взаємозв'язків між наборами даних. ArcGIS Schematics дозволяє автоматично створювати і відображати схеми, побудовані на основі геометричних мереж, що зберігаються в базі геоданних. Вбудований механізм дає можливість оперативно створювати схеми мереж в різних графічних уявленнях, які визначаються користувачем, і забезпечує інтерактивний зв'язок схеми і просторових даних.

ArcPress - програмний растерізатор, що дозволяє виводити картографічний матеріал в стандартних для друку форматах. Вирішує завдання цветоделенія, підготовки і виводу на друкуючі пристрої. ArcGIS Publisher призначений для публікації проектів, створених в настільних продуктах, для перегляду в безкоштовному додатку ArcGIS ArcReader. ArcGIS Publisher забезпечує захист проектів від несанкціонованого використання і тиражування, проводить архівацію даних для подальшого розповсюдження.

ArcGIS Survey Analyst - покращує традиційні технологічні процеси по збору і обробці геодезичної інформації. Всі необхідні інструменти тісно інтегровані з фукнционалом настольних ГІС, що дозволяє забезпечити безперервний процес роботи в розрахованому на багато користувачів режимі.

ArcGIS Tracking Analyst дозволяє відображати і вивчати динаміку розвитку різних подій або явищ, створювати системи стеження за об'єктами в режимі реального часу, планувати хід розвитку подій, забезпечувати управління і координацію оперативних дій. ArcGIS Data Interoperability забезпечує роботу з просторовими даними в 70 форматах (GML, XML, DWG/DXF, Microstation Design, MID/MIF і TAB, Oracle і Oracle Spatial, Intergraph GeoMedia Warehouse і ін.). Дозволяє створювати описи власних форматів для читання, імпорту і експорту з ArcGIS, а також переводити дані із стандарту в стандарт. Maplex for ArcGIS істотно знижує трудомісткість підготовки картографічного матеріалу. Включає унікальний механізм автоматичної розстановки написів відповідно до заданих правил, функції для вирішення конфліктних ситуацій, перенесення і використання абревіатур.

ArcScan - програмний векторізатор. Основною функцією є перетворення відсканованих паперових карт у векторні шари. Модуль інтегрований в середу ArcGIS, використовує всі можливості, що надаються нею, для редагування растрових і векторних даних.Тематичні розділи:
  • Будівництово, вишукування
  • Освіта
  • Картографія
  • Дистанційне зондування
  • Цифрова картографія
  • © 1996-2006 info@gisa.org.ua UKRGIS  (8-067) 9093245