ГІС-Асоціація України

геоінформаційні системи

ГИС-Асоциация
 – ГІС-Асоціація України була створена у 1996 році спільнотою фахівців що працюють у галузях інформаційних технологий, картографії, геодезії та будівництва здатних працювати ефективно та якісно
 – Зараз це керівники низки провідних підприємств та галузевих установ України
КАРТОГРАФІЯ ЦИФРОВІ КАРТИ ТЕХНОЛОГІЇ ПОСИЛАННЯ КОНТАКТИ
21.02.2010
29.01.2010
6.10.2009
21.09.2009
2.02.2007
20.12.2006
архів новин »»

Проекти
Геодезична зйомка
GPS-зйомка
Географічний_Аналітичний_Комплекс
Міжнародні публікації
Поради фахівців (Форум)
Працевлаштування
Публікації по тематиці ГІС у територіальному управлінні
Фахова етно-ГІС гра «Від села до міста»
Українське_селоЗемельний кадастр: в Україні завершено суцільну аерофотозйомку території країни. 27.09.2011

в Україні завершено суцільну аерофотозйомку території країни – близько 600 тисяч км2

В Україні завершено суцільну аерофотозйомку території. Таким чином, країна вперше отримала картографічну основу для ведення Державного земельного кадастру та виконала одну з ключових вимог ЄС. Про це повідомив директор Проекту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру» С. Кубах, в рамках якого виконано зйомку. Загалом відзнято близько 600 тисяч квадратних кілометрів. Обсяг електронної версії отриманого матеріалу перевищує 70 терабайт. Операційні системи, система захисту даних, а також техніка для зберігання та роботи з такими обсягами інформації, також розробляються та закуповуються коштом позики в рамках згаданого Проекту.

Коментуючи подію, експерти відзначають, що в результаті створено найточніші карти українських земель за останні 30 років. Однак зрозуміло, що інформація, відображена на матеріалах початку 80-х років минулого сторіччя, вже застаріла.

«Україна вперше отримала можливість вести повний облік своїх земель. Це – базовий матеріал для їх інвентаризації, проведення зонування, встановлення меж населених пунктів. Цю інформацію вже запитують інші галузі – водне господарство, лісове, екологи», - зазначив Сергій Кубах.

Здійснивши аерофотозйомку території країни, Україна виконала одну з вимог ЄС, без якої претензії на інтеграцію до Євросоюзу не могли бути розглянуті – створення картографічної основи для ведення кадастру як геоінформаційної системи. А ця картографічна о снова може бути створена тільки на базі матеріалів аерофотозйомки.

«Головна мета кадастру – гарантувати права власності на землю. Помилки в землевпорядних роботах часом призводять до того, що ділянки можуть накладатися одна на одну. Нескладно уявити, який хаос це може спричинити в стосунках між власниками із запровадженням ринку земель. І як це позначиться на розвитку іпотеки – якщо банк не буде впевнений, під що саме він дає кошти. Отриманий нами матеріал дає змогу побачити, куди лягає ділянка, чи не лягає вона в море, в ліс абощо – причому таку інформацію можна побачити лише на карті», - наголосив Сергій Кубах.

Фахівці не виключають, що за результатами суцільної аерофотозйомки Україна «отримає» нову площу своєї території.

Якщо бути точним, відзнято 99,6% території країни – залишок у 0,4% становлять матеріали, які потребують доопрацювання у зв’язку з вадами, спричиненими тінями від хмар та листя, а також так званим “поворотом кордону" (йдеться про зйомки прикордонних земель, пов'язаними з необхідністю перетину літаком кордону сусідніх держав).

Зйомку здійснено в масштабі 1:25000. Нині завершується створення ортофотопланів населених пунктів (ці матеріали виконуються в масштабі 1:2000), ортофотопланів у масштабі 1:10000 та індексних кадастрових карт. Усі ці роботи мають фінішувати в червні 2012 року. Однак, зазначає Сергій Кубах, «картографічної інформації, отриманої завдяки аерофотозйомці, достатньо для ведення кадастру».

Матеріал підготовлено в рамках інформаційної кампанії проекту Світового банку “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”.


© 1996-2011 info@gisa.org.ua GISA_UA  (067) 909-32-45