ГІС-Асоціація України

геоінформаційні системи

ГИС-Асоциация
 – ГІС-Асоціація України була створена у 1996 році спільнотою фахівців що працюють у галузях інформаційних технологий, картографії, геодезії та будівництва здатних працювати ефективно та якісно
 – Зараз це керівники низки провідних підприємств та галузевих установ України
КАРТОГРАФІЯ ЦИФРОВІ КАРТИ ТЕХНОЛОГІЇ ПОСИЛАННЯ КОНТАКТИ
19.04.2011
13.04.2011
28.11.2010 р.
17.02.2011 р.
21.02.2010
29.01.2010
15.01.2006
8.02.2006
3.02.2006
архів новин »»


Проекти
Геодезична зйомка
GPS-зйомка
Географічний_Аналітичний_Комплекс
Міжнародні публікації »»




Пресреліз.Круглий стіл. 19.04.2011 р. Київ

19 квітня 2011 року в бізнес-центрі київського готелю "Мир" було проведено Круглий стіл на тему: «Досвід створення та проблеми взаємодії галузевих інформаційних систем обліку та кадастрів».


Основна мета, яку переслідували організатори заходу, це обмін досвідом та налагодження співпраці між зацікавленими державними установами в рамках проведення адміністративної реформи в Україні.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Кабінет Міністрів України ініціював розробку Системи містобудівного кадастру як галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів.

Організаторами круглого столу виступили Всеукраїнський благодійний Фонд сприяння розвитку геоінформаційних технологій та послуг «ГІС-Асоціація України» та Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України. Запрошення до участі у круглому столі було надіслано у профільні міністерства та установи.

Активну участь в обговоренні проблем налагодження ефективної взаємодії між галузевими інформаційними системами та фахівцями що їх впроваджують прийняли провідні спеціалісти міністерств юстиції, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, надзвичайних ситуацій, оборони України, екології та природних ресурсів.

Вступне слово було від керівників Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України. В ньому було визначено основні результати які переслідує цей круглий стіл. Від цього міністерства виступали з промовами фахівці Департаментів та проектних організації, що займаються системами планування та розвитку території. Під час активного спілкування представники Державного агентства земельних ресурсів доповіли про стан, проблеми і досягнення впровадження Системи державного земельного кадастру. Біля трьох років на території України реалізується проект Світового банку по видачі актів на землю в сільській місцевості і розвитку системи кадастру і основним виконавцем робіт по впровадженню технології системи земельного кадастру є компанія ILS-Ukraine, ltd, яка має багаторічний світовий досвід в виконанні таких робіт. Останнім часом виникають питання по доступу до результатів впровадження проекту за яким було проведено картографування території України та створено індексні кадастрові плани в необхідному обсязі.

Представники Міністерства юстиції доповіли про стан та результати законотворчої діяльності по системам реєстрації прав на майно та землю. Саме спілкування з ними визвало найбільшу зацікавленність інших участників круглого столу, так як в основі всіх досягнень по створенню систем обліку лягає на функції реєстрації прав.

Від Міністерства надзвичайних ситуацій було представлено декілька підрозділів, по перше департамент інформаційних систем який представив ГІС оперативного реагування на надзвичайнії ситуацій, а по друге департамент авіціїного забеспечення.

Міністерство оборони України було представлено фахівцями Департаменту капітального будівництва, які доповіли про свою роботу та виказали побажання про необх

Від Національного університету будівництва та архітектури України представники факультету територіалного планування та ГІС розповіли про історію впровадження містобудівних кадастрів ще за часів СРСР, а також про методичне забеспечення та підготовку фахівців у цій галузі.

Дуже цікаве повідомлення було зроблено спеціалістами комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» Київської державної адміністрації. Основними задачами що вони вирішуют зараз є впровадження систем обліку муніціпальних ресурсів на базі діяльності Головного управління містобудування та архітектури Києва.

Підсумком провдення круголого столу було представлено ідею офіційного зверння до керівництва мінстерств та держаних установ с пропозицією про створення міжгалузевої робочої группи по впровадженню ГІС технології у діяльності державних органів на базі сучасних досягнень у сфері інформаціїних систем, баз даних та систем збору та передачі інформації.


Прессрелиз. Текст на русском

фоторепортаж

Круглий

© 1996-2010 info@gisa.org.ua UKRGIS  (8-067) 9093245